loading

SU FİLTRE SİSTEMLERİ

SU FİLTRE SİSTEMLERİ

SU FİLTRE SİSTEMLERİ

Su Filitre Sistemleri ve Özellikleri Nelerdir.

 Günümüz şartlarına bağlı olarak, nüfusun hızla artış göstermesi, sanayileşme ve diğer dış etkenler, temiz su kaynaklarının gün geçtikçe tükenmesine neden olmaktadır. Bahsettiğimiz nedenlere bağlı olarak su kirliliği meydana gelirken, elbette ki tüketilecek olan su da belirli proseslerden geçirilerek, filtrelenmesi gerekiyor. Bu işlem ise, günümüz su arıtma sistemleri dahilinde yapılırken, her bir ürünün, kendi marka ve modeline göre farklı teknik özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Su arıtma sistemi nedir?

Bahsetmekte olduğumuz bu sistemler, filtre mantığı ile çalışmaktadır. Su içerisinde yer alan ve istenmeyen maddeler, bu filtre sistemleri dahilinde temizlenerek, temiz su üretimi yapmaktadır. Her cihazda kullanılan filtre çeşidi ve amacı farklı olsa da elbette ki günümüzde son teknoloji üretilmekte olan su arıtma sistemi ve ürünlerinden yardım alarak, istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun beraberinde içerisinde yer alan farklı bir sistem grubu çalışarak, suyun PH değerlerini de yükselterek, alkali bir su elde etmeye de yardımcı olmaktadır.

Tatlandırıcı ve kimyasal madde

Genel olarak bazı su arıtma cihazlarında, amaca uygun özelliklerin yanı sıra istenmeyen ve gereksiz olan birçok sağlıksız özellik bulunmaktadır. Bunlar ise içerisinde yer alan kimyasallar ve tatlandırıcı maddelerdir. Seçimlerinizi yaparken, su arıtma cihazı için bu özelliklere göz atabilir, daha doğru bir seçim gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki, örnek su arıtma cihazları hakkında teknik özelliklere yer vermek gerekirse, tercih edeceğiniz bir cihaz için şu özelliklere göz atmak mümkün olacaktır.

Teknik özellikler nelerdir?

Alkalin, mineral filtre ve detox filtre gibi filtre seçeneklerine sahiptir

Alkali filtre ise doğal mineraller bulundurmasının yanı sıra PH değerini 7.5 ile 8,5 arasında yükseltecektir

Mineral filtre ise, suyun mineral dengesini yükseltir

Kullanılan cihazlar az yer kaplar

Elektrik kullanımına gerek kalmadan çalışır

Su tankları geniş kapasitelere sahiptir

Günlük su üretim miktarı 270 kg’ a kadar yükselen özelliklere de sahip olduğu bilinmektedir

Detoks filtresi olan ürünler ise, molekül yapılarını küçülterek, vücuda girecek olan toksinlerin birikmesine de engel olacaktır.

Genel olarak, su arıtma sistemi özellikleri yukarıda ki gibi olurken, elbette ki bahsettiğimiz 3 önemli filtre özellikleri de aşağıda ki gibidir.

Mineral filtre nedir?

Kolesterolü dengelemekte yardımcı

Cilt hidrasyonunu düzenler

Kalp hastalıklarında riski azaltır

Antioksidan bir etkiye sahiptir

Alkalin filtre nedir?

 

Suyun PH dengesini yükselterek, alkali hale gelmesini sağlar

Gerekli olan mineral desteğini verir

Kemik erimesi ve diş çürüklerine karşı koruma sağlar

Detox filtre nedir?

Toksinlerin birikmesini engeller

Kilo vermekte yardımcıdır

Metabolizmanı dengeler

Enerji vererek, vücuda dinçlik kazandırır.

Standart olarak üretilmekte olan su arıtma sistem ve cihazlarının genel olarak yukarıda ki gibi özellikleri bulunmaktadır. Elbette ki her marka ve modele göre farklı teknik özellikler ile karşılaşmak mümkün olurken, web sayfamız üzerinden bu tip ürünlere ulaşabilmeniz de mümkündür.